Jak często myć włosy?

Nie istnieje jedna, uniwersalna odpowiedź na pytanie o to, jak często myć włosy. To bardzo indywidualna kwestia, na którą składa się wiele rozmaitych czynników. Włosy u każdego przetłuszczają się w nieco innym tempie. Osoby o szybko przetłuszczającej się skórze głowy muszą myć je częściej niż te o skórze normalnej lub suchej. Warto uważnie obserwować swoje kosmyki i myć je wtedy, gdy zwyczajnie zauważamy taką potrzebę. Najważniejsze jest bowiem to, by czuć się dobrze i świeżo. Jeśli taki efekt wymaga od Ciebie codziennego mycia – niech tak będzie. Równie dobrze może to być jednak mycie raz na dwa lub trzy dni, a u niektórych nawet raz na tydzień. Zupełnie naturalne jest to, że skórę głowy i włosy trzeba oczyścić, gdy stosowałaś dużo obciążających kosmetyków w postaci lakieru utrwalającego lub pianki służącej do modelowania fryzury.

Właściwe produkty do pielęgnacji kluczem do sukcesu

Zastanawiając się nad tym, jak prawidłowo myć włosy nie sposób pominąć istoty odpowiednio dobranego szamponu. Najlepiej sięgać po produkty, które bazują na naturalnych składnikach i są pozbawione silnych substancji drażniących, tak zwanych SLS-ów. Mogą one wywołać reakcje alergiczne i sprawić, że skóra głowy będzie produkować więcej łoju, co będzie skutkowało tym, że znajdziesz się w samym środku błędnego koła, a częste mycie nie będzie przynosiło oczekiwanych rezultatów.
Ekologiczne szampony do włosów, oprócz oczyszczania, mogą posiadać także dodatkowe działanie ukierunkowane na walkę z problemami, z którymi się zmagasz. Przykładowo, niektóre z nich są w stanie zmniejszyć liczbę wypadających włosów. Inne z kolei zwalczają łupież. Bardzo dobrym pomysłem jest włączenie do pielęgnacji także specjalnych balsamów myjących. Znajdziesz je w ofercie tiande-sklep.com.pl. Najlepszym wyjściem będzie testowanie różnych kosmetyków i wybranie swoich faworytów metodą prób i błędów.

Piękne włosy na wyciągnięcie ręki

Szampon warto najpierw wycisnąć na dłoń, zmieszać z odrobiną wody i dopiero wtedy nałożyć na skórę głowy. Kosmetyk rozprowadzamy delikatnymi, kolistymi ruchami. Jeśli masz nieco więcej czasu, dobrym pomysłem będzie wykonanie masażu, który poprawi ukrwienie i znajdzie odzwierciedlenie w szybszym wzroście włosów. Podczas rozmowy o tym, jak myć włosy, trzeba wspomnieć także o spłukiwaniu szamponu. Wykorzystaj do tego letnią wodę. Ta o zbyt wysokiej temperaturze może zwiększyć tempo przetłuszczania się włosów, natomiast ta zbyt chłodna jest nieprzyjemna i zwiększa ryzyko przeziębienia się. Piana spływająca z głowy pozbędzie się zanieczyszczeń z włosów.
Cały proces mycia możesz zakończyć, stosując pewien przydatny trik. Końcówki spłucz przy pomocy lodowatego strumienia, który skutecznie zamknie łuski włosów i zapewni im dzięki temu efektowny połysk. Przestrzeganie tych kilku istotnych zasad dotyczących tego, jak myć włosy, pozwoli Ci na cieszenie się świeżymi, doskonale układającymi się puklami niezależnie od okoliczności.